Patronat medialny


 


Hussars PolandEkipa Hussars Poland w meczu 9. kolejki ligi WSB zmierzą się na wyjeździe z drużyną Algeria Desert Hawks. Podopieczni Huberta Migaczewa wybierają się do Afryki po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. W składzie znaleźli się Dawid Michelus, Damian Wrzesiński, Dawid Pac, Siergiej Kuzmin i Yan Sudzilouski.

W pierwszej walce wieczoru w limicie wagowym do 54kg Dawid Michelus (1-1) zmierzy się z Mohamedem Flissi (1-1). Dla Michelusa będzie to drugi pojedynek w kategorii koguciej, pierwszy, zwycięski zanotował podczas meczu z Mexico Guerreros, a jego przeciwnikiem był wówczas Aaaron Alameda Lopez, którego Polak wypunktował. Tym razem naprzeciw naszego utalentowanego boksera stanie Flissi, który w pierwszym meczu pomiędzy tymi ekipami przegrał walkę z Mateuszem Mazikiem.

Po dobrych występach w międzynarodowym turnieju w Debreczynie i zwycięstwach w dwóch zawodach z cyklu Grand Prix Polski, do drużyny Hussars Poland dołączył Damian Wrzesiński (0-0), który zadebiutuje na ringu bez kasku i koszulki, na dystansie pięciu rund w limicie wagowym do 61kg. Jego przeciwnikiem w pierwszej walce, będzie uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie, doświadczony na ringach WSB (stoczył osiem walk), Algierczyk Abdelkader Chadi (4-3-1 TKO 1). Czy Polak sprosta tak dużemu wyzwaniu w swoim debiucie? Krok szkoleniowca Huberta Migaczewa jest jak najbardziej słuszny, a czy skuteczny dowiemy się w niedzielę.

W kategorii średniej Dawid Pac (0-1) zmierzy się z reprezentantem Algierii Ilyasem Abbadim (2-1). Polak do tej pory stoczył jeden pojedynek, a jego przeciwnikiem był Mikalai Vesialou, z który Pac przegrał wyraźnie na punkty. Tym razem naprzeciw Paca stanie uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie, który na ringach WSB stoczył trzy walki z czego dwie ostatnie wygrał.

W kategorii wagowej do 85kg naszą drużynę reprezentować będzie Białorusin, lider naszej ekipy Siergiej Kuzmin (3-1). Niepokonany w tym sezonie Kuzmin spotka się z Nabile Kasselem (1-2), który legitymuje się dwoma porażkami i zwycięstwem w ostatniej kolejce w lidze WSB.

W ostatniej walce wieczoru Białorusin Yan Sudzilouski (0-3) w kategorii ciężkiej zmierzy się z debiutantem w tych rozgrywkach Kamelem Rahmanim (0-0), mistrzem All Africa Games i medalistą mistrzostw Afryki. Dla boksera ekipy Hussars Poland, będzie to doskonała walka na przełamanie złej passy trzech porażek z rzędu.

Rozkład walk:
54kg: Mohamed Flissi - Dawid Michelus
61kg: Abdelkader Chadi - Damian Wrzesiński
73kg: Ilyas Abbadi - Dawid Pac
85kg: Nabil Kassel - Siergiej Kuzmin
+91kg: Kamel Rahmani - Yan Sudzilouski