onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W ubiegły piątek, 30 października w Ostrołęce odbyło się niecodzienne wydarzenie. Marek Pietruczuk i Przemysław Zyśk w formie symbolicznego ostatniego treningu zakończyli swoją karierę bokserską. Wpływ na ich decyzję miała przedłużająca się sytuacja z zablokowanymi przez Polski Związek Bokserski licencjami zawodników, która doprowadziła do tego, że dwaj utalentowani młodzi pięściarze nie mogli w tym roku wystartować w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Koninie.

Zawodnicy zaprosili na swój pożegnalny trening swojego wieloletniego trenera i patrona, Mieczysława Mierzejewskiego, który nie krył smutku, że tak się potoczyły ich losy, odkąd zmienił się zarząd klubu UMKS Victoria Ostrołęka. Na Sali zaprzyjaźnionego klubu Cross Fight Gym wraz z trenerem i zawodnikami Championa Ostrołęka zebrali się klubowi koledzy i przyjaciele obu zawodników.

Zaproszenie przyjął również Prezydent Miasta Janusz Kotowski i jego zastępca Grzegorz Płocha. W imieniu władz miasta podziękowali oni zawodnikom za wieloletnie reprezentowanie Ostrołeki w zawodach bokserskich, a trenerowi za wieloletni wysiłek w prowadzeniu ich kariery amatorskiej. Mieczysław Mierzejewski nie krył wzruszenia, gdy otrzymał od swoich wychowanków pamiątkowe złote rękawice bokserskie podpisane przez nich. Pięściarze również odebrali podziękowania od trenera i władz miasta. Po części oficjalnej Marek Pietruczuk poprowadził trening bokserski dla całej grupy.