Paweł Stępień (18-1-1, 12 KO) przegrał jednogłośnie na punkty z Joshuą Buatsim (17-0, 13 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Birmingham. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 98-92, 97-94 i 100-90 dla Anglika.

Pierwsze minuty były w wykonaniu Polaka nerwowe, co przełożyło się na małą aktywność. W kolejnych rundach Stępień odnalazł swój rytm i zaczął trafiać statycznego Brytyjczyka kombinacjami ciosów w półdystansie. Pięściarz ze Szczecina miał swoje dobre momenty, jednak w jego poczynaniach brakowało zdecydowania.

Ciosy Anglika wydawały się także silniejsze, a sam Buatsi był w ataku bardziej agresywny od Polaka. Stępień w drugiej połowie walki postawił na ofensywę i starał się aktywnie rozpoczynać każde starcie, ale jego agresja nie była zbyt efektywna. Buatsi większość ciosów Polaka zbijał na gardę, a następnie skutecznie kontrował. Pięściarz z Wysp bił mocniej oraz lepiej kontrolował tempo rywalizacji

Stępień do końca pozostawał w grze, jednak skupił się na punktowaniu Anglika i nie był w stanie odrobić strat. Brytyjczyk nawet w defensywnie panował na wydarzeniami między linami i nie pozwalał rozkręcać się Polakowi. Dla pięściarza ze Szczecina to pierwsza zawodowa porażka. Buatsi stoczył pierwszy pojedynek po podpisaniu kontraktu z grupą Boxxer.