Patronat medialny


 


Laura Grzyb (8-0, 3 KO) czeka na termin walki z Katie Healy (5-0, 0 KO) o wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi super koguciej. W rozmowie z serwisem inthecage.pl niepokonana zawodniczka grupy KnockOut Promotions zdradziła, że rozmowy w tej sprawie trwają.

- Tytuł jest aktualnie wakujący. Wcześniej byłam wyznaczona do walki z pięściarką z Francji, jednak ona odniosła kontuzję. W jej miejsce została wyznaczona do walki Brytyjka, a mój team negocjuje z nią, gdzie taka walka miałaby się odbyć - powiedziała Polka.

Przetarg mający wyłonić organizatora tej walki odbędzie się 7 lutego. Polka ostatnią walkę stoczyła w listopadzie, zaś Brytyjka czeka na powrót między liny od lipca.

- Na razie nie znam szczegółów i dokładnego terminu, jednak mam nadzieję na walkę o mistrzostwo Europy jeszcze w pierwszym kwartale - dodała Grzyb.

Poprzednio pas Europejskiej Unii Boksu w tej kategorii wagowej należał do Ellie Scotney, która zrezygnowała z tytułu EBU, ponieważ została wyznaczona do walki o tytuł mistrzyni świata federacji IBF.