Patronat medialny


 


Po zakończonej w ubiegłym tygodniu Łukasz Różański (14-0, 13 KO) awansował na drugą pozycję rankingu WBC kategorii bridger i jest już o krok od walki o mistrzostwo świata. Niewykluczone jednak, że niepokonany rzeszowianin, by zdobyć ostatecznie pozycję challengera będzie musiał pokonać w finałowym eliminatorze sklasyfikowanego oczko niżej Alena Babića (9-0, 9 KO).

- Z tego co pamiętam, przepisy WBC są takie, że gdy jest walka o tytuł wakujący [tak po pas WBC sięgnął czempion wagi bridger Oscar Rivas], to dwa następne pojedynki to są obowiązkowe obrony. Romanow [nr 1 rankingu] - Kudriaszow to był eliminator, a Łukasz nie jest po eliminatorze. Pytanie, co się w tej sytuacji wydarzy. Będziemy się starali ominąć eliminator - zdradził w rozmowie z ringpolska.pl promujący Różańskiego Andrzej Wasilewski. 

- Jeśli okaże się, że musi się odbyć eliminator, to usiądziemy i zobaczymy, jaka będzie oferta. Następny w rankingu jest Babić, zresztą wstępne zapytanie do nas już było, ale poczekajmy chwilę, bo tych rozmów jest mnóstwo, a z większości nic nie wynika - dodał szef grupy KnockOut Promotions.

Kilka dni temu federacja WBC po posiedzeniu panelu rankingowego potwierdziła, że mistrza Oscara Rivasa czekają w najbliższym czasie dwie obligatoryjne obrony tytułów, choć nazwiska pretendentów nie zostały ogłoszone. 

Wideo. Andrzej Wasilewski o przyszłości Różańskiego i Masternaka >>