onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Robert Świerzbiński (21-7-2, 3 KO) i  Anderson Prestot (21-1, 10 KO) zmieścili się w limicie wagi średniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Paryżu. Pięściarze zaboksują o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej.

Tytuł mistrza Unii Europejskiej w limicie wagowym do 72,5 kg jest aktualnie wakujący. Ostatnim jego posiadaczem był Jack Culcay, który być może już niedługo zmierzy się z Kamilem Szeremetą w eliminatorze do pasa mistrzowskiego federacji IBF.

Świerzbiński w dwóch ostatnich walkach dwukrotnie pokonywał na punkty doświadczonego Rafała Jackiewicza. Pochodzący z Francji Prestot ostatni raz boksował w kwietniu, a w tym roku stoczył już trzy pojedynki.

- Szanujemy każdego przeciwnika, ale nie da się ukryć, że Robert ma dużą szansę na zdobycie czegoś wielkiego - mówi w rozmowie z Poranny.pl promotor Chorten Boxing Production Dariusz Snarski.

- Robert pomimo, że ma już 40 lat, to wciąż nabiera doświadczenia i jego ostatnie potyczki pokazały, że ma jeszcze dużo sił, by walczyć na wysokim poziomie - mówi Snarski. - Przed pojedynkiem we Francji nie martwię się o umiejętności bokserskie Świerzbińskiego, ale bardziej o jego psychikę. Jeśli wyjdzie bardzo skoncentrowany, to będę spokojny o końcowe rozstrzygnięcie - dodaje.