Patronat medialny


 Kliczko HayeJak przekonuje Richard Schaefer z Golden Boy Promotions, rozmowy na temat unifikacyjnego pojedynku w kategorii ciężkiej pomiędzy mistrzem WBA Davidem Haye (25-1, 23 KO) a czempionem WBO i IBF Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO) przebiegają bardzo dobrze.

- David chce tej walki - mówi Schaefer. - W tej chwili rozmawiamy już  o jej dacie i lokalizacji.

- Widzimy zdecydowanie więcej dobrej woli ze strony Haye'a niż podczas wcześniejszych negocjacji. Co do tego, że bracia Kliczko chcą się zmierzyć z Davidem, nigdy nie było wątpliwości. Teraz wydaje się, że on jest gotów podjąć to wyzwanie - potwierdza reprezentujący Kliczkę Tom Loeffler, dodając, że do najbardziej oczekiwanego starcia w "królewskiej" dywizji dojdzie na jednym z dużych europejskich stadionów piłkarskich na przełomie wiosny i lata.

Na termin pojedynku decydujący wpływ ma angielska telewizja SKY, która nie chce, aby potyczka Kliczko z Hayem pokrywała się terminami z innym ważnym wydarzeniem sportowym. Proponowana wcześniej majowa data była zdaniem Brytyjczyków zbyt blisko walki pomiędzy Mannym Pacquiao i Shanem Mosleyem, dlatego na chwilę obecną najbardziej realna jest data czerwcowa.