Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Bernd Boente, menadżer Władimira Kliczki (64-4, 53 KO), twierdzi, że jest już po rozmowach na temat walki swojego podopiecznego z czempionem IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO). Do pojedynku mogłoby dojść 26 listopada w Manchesterze.

- Promotor Joshuy Eddie Hearn i ja w zasadzie dogadaliśmy już kwestie finansowe. Teraz trochę zależy od organizacji bokserskich, ale ja chciałbym, aby walka się odbyła - mówi Boente, cytowany przez portal boxingscene.com.

Aktualnie ekipa Kliczki czeka na stanowisko federacji ws. mistrzowskich tytułów WBA i WBO wagi ciężkiej należących do Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO), który wycofując się z październikowego rewanżu z Ukraińcem, wydłużył okres swojej nieaktywności do ponad roku, co grozi utratą trofeów. Ludzie Kliczki liczą, że jedna z federacji pozwoli Kliczce walczyć w najbliższym występie o wakujący tytuł.

- Jeśli o nas chodzi, gdyby Władimir Kliczko i Anthony Joshua mogli boksować o pasy WBA i IBF 26 listopada, wzięlibyśmy tę walkę - twierdzi opiekujący się Joshuą Hearn, choć scenariusz, w którym o wakat boksuje mistrz konkurencyjnej organizacji wydaje się mało realny.