onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Kolejne źródła potwierdzają, że rozpoczął się skomplikowany proces negocjacji, który ma doprowadzić do walki unifikacyjnej o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy czempionem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i mistrzem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). Już wiadomo, że walka miałaby się odbyć w pierwszej połowie grudnia.

Lokalizacją pozostaje Arabia Saudyjska lub inny kraj na Półwyspie Arabskim. Wszystkie strony zaangażowane w rozmowy podpisały klauzulę poufności. Przedstawiciele pięściarzy - MTK Global oraz Matchroom Boxing, nie mogą wypowiadać się publicznie w tej sprawie.

Brytyjskie media podają, że budżet przeznaczony na organizację gali Joshua - Fury, łącznie z wybudowaniem obiektu, na którym miałaby się odbyć walka, mógłby przekroczyć nawet 500 milionów dolarów. Byłaby to najdroższa organizacyjnie walka w historii zawodowego boksu.

Pieniądze byłyby także potrzebne na uzyskanie zgody od Deontaya Wildera oraz Kubrata Pulewa. Amerykanin ma zagwarantowany w kontrakcie trzeci pojedynek z Furym, zaś Bułgar jest oficjalnym pretendentem do pasa IBF posiadanego przez Joshuę. Obaj mogą jednak zainkasować milionowe wypłaty, bez wychodzenia do ringu.