onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Promotor Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) Frank Warren stwierdził w wywiadzie dla The Mirror, że aktualnie nie widzi możliwości organizacji walki o cztery pasy wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (23-1 21 KO) szybciej niż w lutym 2021 roku. 

Wcześniej obaj pięściarze musieliby oczywiście zaliczyć zakontratowane już obrony swoich mistrzowskich tytułów. Joshua miał zmierzyć się 20 czerwca w Londynie z Kubratem Pulewem, zaś Wilder 18 lipca w Las Vegas stanąć naprzeciw Deontaya Wildera. Ze względu na pandemię koronawirusa oba pojedynki zostaną jednak najprawdopodobniej przeniesione - odpowiednio na 25 lipca i 3 października.

- Las Vegas jest teraz zamknięte, a komisja bokserska powiedziała boksowi "nie". Potrzebujemy czasu, by wypromować walkę z Wilderem, więc nie ma szans na nią wcześniej niż jesienią - tłumaczy Warren. - Problem jest też z obozami treningowymi, bo nie można na nie sprowadzić sparingparterów z całego świata.

- Poza tym zawodnicy muszą mieć z wyprzedzeniem określoną datę, na którą się szykują, bo chcą mieć szczyt formy na konkretny dzień, a na razie nie możemy dać im pewnych dat - dodaje promotor "Króla Cyganów".