onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Szef WBC Mauricio Sulaiman w rozmowie z Lancem Pugmirem z The Athletic skomentował ostatnie rewelacje dziennika Daily Mail, który "odkopał" po latach sprawę dopingu, jaki rzekomo Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) miał stosować przed walką z Christianem Hammerem w roku 2015. 

Brytyjska gazeta opublikowała rozmowę z farmerem o nazwisku Martin Carefoot, który oznajmił, że w 2017 roku w zamian za obiecane mu przez ekipę Fury'ego 25 tysięcy funtów skłamał, zeznając przed komisją antydopingową UKAD, iż dostarczał "Królowi Cyganów" mięso zanieczyszczone nandrolonem.

- Gdy to przeczytałem, w pierwszej chwili pomyślałem sobie: jaką wiarygodność ma człowiek, który przyznaje się, że kiedyś kłamał za pieniądze? Ta sprawa miała miejsce wiele lat temu  - stwierdził prezydent World Boxing Council 

- Fury ma za sobą wiele testów zarządzonych przez WBC w ramach Clean Boxing Program i wszystkie były negatywne. Dopóki nie pojawi się żadna formalna okoliczność, dla mnie jest to fake news - oznajmił Suaiman, dodając: - Jesteśmy jako WBC dumni z naszego mistrza Tysona Fury'ego, z tego jak odmienił swoje życie.