onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


TVP Sport pokaże na żywo sobotnią galę w Las Vegas. Główną atrakcją tej imprezy będzie walka o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

"Bronze Bomber" i "King Kong" po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w marcu ubiegłego roku. Przez techniczny nokaut w dziesiątym starciu wygrał wówczas Amerykanin, który jednak w drodze po wygraną przeżywał trudne momenty. Jeśli "Bronze Bomber" zwycięży także za drugim razem, 22 lutego przyszłego roku spotkać ma się w boju rewanżowym z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). W Stanach Zjednoczonych gala będzie pokazywana w systemie Pay-Per-View.

Na gali w Las Vegas na ring także wróci jeden z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe Luis Nery (30-0, 24 KO). Rywalem 24-latka będzie były mistrz świata wagi koguciej Emmanuel Rodriguez (19-1, 12 KO).

Kibice zobaczą także jak Julio Ceja (32-4, 28 KO) krzyżuje rękawice z tymczasowym mistrzem świata WBA wagi super koguciej Brandonem Figueroą (20-0, 15 KO). Dla Meksykanina będzie to powrót na ring po porażce z Guillermo Rigondeaux.

Podczas imprezy w MGM Grand o tytuł mistrzowski w czwartej kategorii wagowej zaboksuje również Leo Santa Cruz (36-1-1, 19 KO). 31-latek stanie przed szansą wywalczenia pasa WBA wagi super piórkowej, a jego rywalem będzie Miguel Flores (24-2, 12 KO).