Patronat medialny


 

Eddie Hearn potwierdził, że Anthony Joshua (24-3, 22 KO) zgodził się na wszystkie warunki postawione przez Tysona Fury'ego (31-0-1, 23 KO) i czeka na przesłanie kontraktu na walkę. Pojedynek o tytuł mistrza świata WBC wagi ciężkiej ma odbyć się 3 grudnia na stadionie w Cardiff.

- Nie widzę powodu, dla którego walka miałaby się nie odbyć. Zaakceptowaliśmy wszystkie warunki, mamy pełną zgodę w kwestii finansowych i daty. Oczywiście przed nami jeszcze ustalenie warunków transmisji, ale wszyscy partnerzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu i będzie ona dostępna w wielu miejscach - mówi brytyjski promotor.

- To drugi raz, kiedy zaakceptowaliśmy warunki walki z Furym. Poprzednio pojedynek nie doszedł do skutku, ponieważ Fury musiał po raz trzeci walczyć z Wilderem. Tym razem nie czekają nas żadne niespodzianki. Czekamy na kontrakt, mamy go otrzymać w tym tygodniu - dodaje szef Matchroom Boxing.

Podział zysków z walki ustalono w stosunku 60 do 40 dla Fury'ego. Jeśli Joshua wygra, Fury będzie miał możliwość uruchomienia klauzuli rewanżowej. W drugim pojedynku podział zysków będzie już równy.