Patronat medialny


 


Eddie Hearn po raz kolejny potwierdził, że w ostatnich dniach nie pojawiły się żadne przeszkody mogące zastopować finalizowanie rozmów w sprawie walki Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO). Obie strony wymieniają się teraz ostatnimi uwagami dotyczącymi kontraktów, a podpisy na umowach mogą zostać złożone jeszcze w lutym.

- Jesteśmy na granicy ogłoszenia walki. Chcemy mieć jednak pewność, że tusz na kontrakcie jest suchy i nie mamy przed sobą żadnych przeszkód. Odbyliśmy wczoraj biznesowe spotkanie z Anthonym Joshuą, żeby dopracować ostatnie detale po naszej stronie - powiedział szef Matchroom Boxing.

Pojedynek o pasy WBA, WBC, WBO i IBF wagi ciężkiej ma odbyć się w czerwcu. Nadal nie wiadomo, gdzie dojdzie do walki, jednak ta kwestia zostanie rozstrzygnięta najwcześniej w marcu.

Wśród potencjalnych lokalizacji pojawiły się Arabia Saudyjska, Abu Zabi, Chiny oraz Stany Zjednoczone. Faworytem w tym gronie pozostaje Arabia Saudyjska, gdzie odbył się rewanżowy pojedynek Joshuy z Andym Ruizem Jr.