onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Promotor czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) Eddie Hearn przyznał w wywiadzie dla Sky Sports, że ma problemy za zakontraktowaniem rywala dla swojego czempiona na 13 kwietnia. Rozmawiać na temat starcia z AJ-em nie chcą podobno Deontay Wilder i Tyson Fury, a Dillian Whyte ma zbyt wygórowane wymagania finansowe. Szef Matchroom Boxing stwierdził, że w aktualnej sytuacji coraz bardziej realny wydaje się scenariusz, w którym Joshua broni swoich pasów w konfrontacji z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO) na gali w USA.

- Jedynym gościem, który wydaje się chcieć walki z Joshuą jest Miller. Co prawda życzy sobie dużych pieniędzy, ale jest w swoich oczekiwaniach dużo bardziej realistyczny niż pozostali - powiedział opiekun niepokonanego czempiona. 

- Myślę, że amerykański debiut Joshuy byłby teraz naprawdę opłacalny, mimo, że kolejność na naszej liście życzeń to Wilder, Fury, Whyte i Miller. Każdy z nich może dostać szansę pojedynku - dodał Eddie Hearn.

Gdyby faktycznie ekipa AJ-a ostatecznie zdecydowała się na starcie z Millerem, to do pojedynku mogłoby dojść 1 lub 8 czerwca w nowojorskiej hali Madison Square Garden.