onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

13 kwietnia na stadionie Wembley kolejny zawodowy pojedynek ma stoczyć Anthony Joshua (22-0, 21 KO). Eddie Hearn, promotor mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej poinformował, że aktualnie najbardziej prawdopodobnym rywalem dla Anglika jest Dillian Whyte (25-1, 18 KO).

- Nie ukrywam tego, że najbardziej interesuje nas walka z Deontayem Wilderem, ale wygląda na to, że jego ludzie mają teraz inne priorytety. Wydaje mi się, że Wilder nie jest teraz zainteresowany walką z Joshuą, ich reakcja na naszą propozycję nie była entuzjastyczna - stwierdził Hearn.

- Dillian Whyte jest w tym momencie faworytem do walki z Joshuą. To niesamowita walka, na którą Dillian zasłużył. Ich pierwszy pojedynek przyniósł mnóstwo emocji, a teraz obaj są dużo lepszymi pięściarzami niż kilka lat temu - powiedział szef grupy Matchroom Boxing.

Joshua w ostatnim zawodowym występie wygrał przed czasem z Aleksandrem Powietkinem. Whyte ostatni raz boksował tydzień temu. 30-letni "Body Snatcher" znokautował Dereka Chisorę.