onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Eddie Hearn, promotor mistrza świata IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (16-0, 16 KO) jest otwarty na pojedynki swojego podopiecznego z dwoma słynnymi rodakami - czempionem WBA i WBO Tysonem Furym (25-0, 18 KO) i Davidem Hayem (27-2, 25 KO). Szef Matchroom Sports zastrzega jednak, że w pierwszej kolejności chciałby zobaczyć swojego mistrza w starciu unifikacyjnym z olbrzymem z Wilmslow.

- Tyson Fury to pierwszy wybór, bo ma pasy, dwa inne pasy. Sądzę, że unifikacja powinna mieć priorytet - stwierdził Hearn w rozmowie ze Sky Sports.

- Haye  kontra Joshua to olbrzymia walka, prawdopodobnie możliwa do zrealizowania wiosną lub latem przyszłego roku. Pojedynek z Furym mógłby się odbyć już w 2016 - dodał opiekun Joshuy.

Tyson Fury na ring powróci 9 lipca rewanżowym bojem z Władimirem Kliczką. David Haye w planach ma walki z Arnoldem Gjergjajem (21 maja) i Shannonem Briggsem. Anthony Joshua zaboksować ma podobno tego samego dnia co Fury i Kliczko, jednak nazwisko rywala nie jest jeszcze znane.