Patronat medialny


 


Federacja WBO zapowiedziała podczas odbywającego się w Tokio konwentu, że zgodzi się na walkę o tymczasowe mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO) i Derekiem Chisorą (32-9, 23 KO). Taki pojedynek może się odbyć 8 lutego podczas gali organizowanej w Manchesterze.

Władze World Boxing Organization jednocześnie poinformowały, że decyzje w sprawie mistrzowskiego tytułu w wadze ciężkiej zostaną podjęte dopiero po sobotniej walce rewanżowej Andy'ego Ruiza Jr z Anthonym Joshuą. Wtedy też WBO zwróci się do zwycięzcy z pytaniem, czy będzie zainteresowany dalszymi obronami tytułu.

Zwycięzca walki Joshua - Ruiz będzie także musiał najpóźniej do końca maja przystąpić do obowiązkowej obrony pasa IBF z Kubratem Pulewem. Przedstawiciele Oleksandra Usyka, który jest oficjalnym pretendentem do pasa WBO, zaproponowali na konwencie w Tokio, że w przypadku długiego oczekiwania na mistrzowski pojedynek, będą zainteresowani walką o tytuł tymczasowy. Przedstawiciele WBO uznali to rozwiązanie za dobry pomysł.

Usyk w ostatnim zawodowym występie zadebiutował w królewskiej kategorii wagowej, wygrywając z Chazzem Whiterspoonem. Chisora ostatni raz boksował w październiku, kiedy to pokonał przed czasem Davida Price'a.