onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Federacja WBA wydała kilka dni temu decyzję o usankcjonowaniu dzisiejszej walki pomiędzy BJ Floresem (34-3-1, 21 KO) i Trevorem Bryanem (19-0, 13 KO) jako pojedynku o tytuł tymczasowego mistrza świata wagi ciężkiej. Kontrowersyjne posunięcie argumentowano tym, że pod znakiem zapytania stanął planowany na 29 września bój o pas "zwykły" z udziałem Manuela Charra (31-4, 17 KO) i Fresa Oquendo (37-8, 24 KO).

Wczoraj przedstawiciele Charra i Oquendo oświadczyli, że nie ma żadnych podstaw, by sądzić, że wrześniowy pojedynek nie dojdzie do skutku w zakontraktowanym terminie. Jak jednak można było się spodziewać, informacja ta nie zmieniła stanowiska World Boxing Association i lepszy z pary Flores - Bryan opuści dziś ring z "tymczasowym" trofeum mistrzowskim.

Tym samym po weekendzie World Boxing Association w królewskiej dywizji będzie miała trzech czempionów - tymczasowego (Flores lub Bryan), zwykłego (Manuel Charr) i super (Anthony Joshua).

Komentarze   

#1 Herszt 2018-08-11 15:12
Po prostu WBA dostosowuje ilość pasów do stale powiększającej się liczby ludności :D.
Będzie drżało serducho przy każdym uderzeniu Millera, ale będzie też nadzieja że Adamek uniknie kombinacji i zacznie zamęczaćMillera .
#2 Steppenwolfhesse 2018-08-12 14:52
No to Oquendo znowu pójdzie do sądu i będą dwa tymczasowe pasy regular... :lol:

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze