Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

Kubrat PulewKubrat Pulew (17-0, 9 KO) pokonał przez nokaut w jedenastej rundzie Aleksandra Ustinowa (27-1, 21 KO) i obronił pas mistrza Europy wagi ciężkiej. Bułgar, który do momentu przerwania walki wysoko prowadził na punkty, wywalczył jednocześnie pozycję obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji IBF.

W pierwszych rundach Pulew całkowicie zdominował wolniejszego i bardziej statycznego w ringu Ustinowa. Bułgar trafiał kontrującymi sierpowymi oraz lewym prostym z dużą precyzją, a dziurawa defensywa Rosjanina była co chwila piętnowana. Dopiero od siódmej rundy Ustinow przebudził się i w przeciągu kilku kolejnych minut trafił kilkakrotnie rywala potężnymi uderzeniami z prawej ręki.

Bułgar pozostał jednak niewzruszony wobec prób Rosjanina i wrócił do gry w rundzie dziewiątej. Ustinow bardzo ciężko oddychał w końcowych starciach a pewny swego Pulew szukał okazji do wygrania przed czasem. Odporny na ciosy Rosjanin nie chciał paść na deski pomimo zainkasowania wielu mocnych uderzeń. W jedenastej rundzie po lewym sierpowym Bułgar ostatecznie upolował przeciwnika lewym sierpowym po którym Ustinow padł na deski i dał się wyliczyć do dziesięciu.