GerberNa gali boksu w Bambergu Edmund Berger (21-0, 14 KO) pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie doświadczonego Michaela Sprotta (36-19, 17 KO). Pojedynek nie miał do momentu przerwania jednostronnego przebiegu, bo doświadczony Brytyjczyk stawiał momentami faworyzowanemu Niemcowi zdecydowany opór, dobrze rozpoczynając swoje akcje lewym prostym.

Przełom nastąpił w czwartej odsłonie, gdy boksujący w niej bardzo dobrze Sprott wylądował na deskach po precyzyjnym prawym prostym Gerbera. Wyspiarz wstał na osiem, jednak ringowy zakończył rywalizację. Decyzja arbitra rozzłościła Sprotta, który postanowił przy użyciu rąk dać do zrozumienia ringowemu, co sądzi o jego posunięciu - wkrótce także i sędzia padł na matę. Kilka minut po incydencie Sprott przeprosił sędziego za swoje zachowanie.