onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Tua Barrett

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej David Tua (54-4-2, 43 KO) kilkakrotnie próbował już zakończyć swoją karierę, ale dzisiejsza porażka z Monte Barrettem (35-9-2, 20 KO) prawdopodobnie będzie już ostatnim ringowym występem "Tuaminatora". Tua przed własną publicznością po dwunastu rundach uległ Amerykaninowi jednogłośnie na punkty 113-114, 112-115, 112-115. Walka była rewanżem za zakończoną remisem konfrontację z 2010 roku.

Tua pojedynek rozpoczął ospale, w trzeciej rundzie nad prawym okiem Samoańczyka pojawiło się rozcięcie, ale w czwartym starciu udało mu się wrócić do gry. W kolejnych odsłonach Barrett kontrolował pojedynek lewym prostym do momentu, gdy w szóstej rundzie Tua trafił kilka razy mocnym lewym. Amerykanin znalazł jednak sposób na silniejszego rywala, zamieniając pozycję. 

Video. Monte Barrett: "Przed Arturem Szpilką świetlana przyszłość" >>

Ostatnie trzy starcia stały pod znakiem zdecydowanej ofensywy Tuy, któremu wreszcie w dwunastej rundzie udało się rzucić rywala na deski. Barrett podniósł się z trudem, jednak dotrwał do końca pojedynku, ostatecznie odnosząc zwycięstwo i prawdopodobnie kończąc karierę "Tuaminatora".

http://www.youtube.com/watch?v=5Wc9LPLcjLQ{jcomments on}