Patronat medialny


 

Ward FrochNa gali boksu w Atlantic City Amerykanin Andre Ward (25-0, 13 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Brytyjczyka Carla Frocha (28-1, 20 KO) w walce o mistrzowskie pasy federacji WBA i WBC wagi super średniej. Pojedynek był finałowym starciem trwającego od ponad dwóch lat wielkiego turnieju "Super Six".

Ward od pierwszego gongu był zdecydowanie szybszy, bardziej precyzyjny i skuteczniejszy od mającego polskie korzenie Anglika. Amerykanin systematycznie celnie punktował nacierającego rywala, który wyraźnie polował na pojedyncze mocne ciosy z prawej ręki, a momentami spychał Frocha do półdystansu, gdzie karcił go krótkimi ciosami sierpowymi.

Obraz walki przez większość rund nie ulegał zmianie. Froch z biegiem czasu stawał się coraz bardziej przewidywalny dla inteligentnie boksującego Warda, który tylko w starciach dziewiątym i dwunastym zainkasował kilka mocniejszych uderzeń. Amerykanin w momentach zagrożenia natychmiast klinczował, a sfrustrowany przebiegiem pojedynku Anglik nie był w stanie skutecznie ponawiać akcji. Ostatecznie po rozegraniu 12 rund sędziowie punktowali  115-113, 115-113, 118-110 dla Andre Warda.

Niepokonany na zawodowych ringach 27-letni  Ward w drodze po triumf w turnieju "Super Six" w pobitym polu pozostawiał kolejno: Mikkela Kesslera, Allana Greena, Arthura Abrahama i Carla Frocha.