Patronat medialny


 

Manny PacquiaoW minioną sobotę Manny Pacquiao (52-3-2, 38 KO) pobił swój własny rekord i sięgnął po mistrzostwo świata w ósmej kategorii wagowej, czego wcześniej nie dokonał żaden zawodowy pięściarz. Matka Filipińczyka, Dionisia Pacquiao w rozmowie z rodzimą prasą zaapelowała do swojego syna, aby ten zakończył swoją profesjonalną karierę i nie wychodził więcej do ringu. Matka "Pac Mana" w czasie pojedynku z Antonio Margarito doznała ataków lęku i została odwieziona do szpitala.

- Jeśli mogłabym mieć jedno życzenie, to chciałabym, aby mój syn przeszedł na sportową emeryturę. Nie chcę zobaczyć jak będzie leżał na ringu znokautowany. W sobotę Margarito trafił go bardzo mocno w prawą stronę żeber. Widziałam, że mój syn bardzo cierpiał. Nie chcę już przeżywać takich widoków - powiedziała Dionisia Pacquiao.

Filipińczyk póki co nie zdradził czy dostosuje się do zaleceń matki, a jego promotor Bob Arum już planuje kolejną galę z udziałem "Pac Mana" na kwiecień lub maj przyszłego roku. Być może będzie to oczekiwana przez cały sportowy świat potyczka z Floydem Mayweatherem Jr.