Patronat medialny


 

W sobotę w japońskiej Saitamie dojdzie do unifikacyjnej walki w kategorii średniej pomiędzy mistrzem federacji IBF Gienadijem Gołowkinem (41-1-1, 36 KO) i czempionem WBA Ryotą Muratą (16-2, 3 KO). Japończyka w boju z faworyzowanym "GGG" wspierać będzie ponad 35 tysięcy fanów. Trener Kazacha Johnathon Banks jest jednak przekonany, że jego zawodnik poradzi sobie z gorącą atmosferą w Super Arena.

- Murata ma mentalność zwycięzcy. Dowiódł tego, sięgając po olimpijskie złoto i zdobywając dwukrotnie pas WBA jako zawodowiec. Wiemy, że czeka nas w sobotę ciężka walka. Do tego boks w Japonii jest na światowym poziomie, więc kibice będą wspierać Muratę z całych sił - mówi szkoleniowiec "Triple G".

-  Własna publiczność na pewno doda skrzydeł Muracie, ale Gienadija to nie przygniecie. On na wyjeździe walczył przez większość kariery. Widywałem, jak Michael Jordan rzucał w MSG po 50-60 punktów - jemu też gra na wyjeździe nie przeszkadzała. Gienadij jest taki sam. Jego nic nie rozprasza, a teraz ma jeden cel - znów zunifikować pasy w wadze średniej. Jest gotów na pojedynek na oczach tego tłumu! - zapewnia Banks.

W Polsce bezpośrednią transmisję z gali w Saitamie przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Ze względu na miejsce rozgrywania zawodów pora rozpoczęcia relacji będzie nietypowa - godz. 11.10 czasu polskiego.

Subskrybuj DAZN, oglądaj największe gwiazdy boksu! >>