Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) poinformował w rozmowie z agencją informacyjną Reuters, że wbrew pojawiającym się plotkom, nie zamierza wraca do zawodowego boksu. Najlepiej zarabiający pięściarz w historii pozostaje nieaktywny od ponad dwóch lat.

- Trzeba znać swoje granice i wiedzieć, kiedy należy odejść. Ja odszedłem na szczycie i nie zamierzam wracać. Boks to nie jest zabawa, to brutalny sport. Kilka przypadków śmiertelnych w ostatnich czasie pokazuje, że trzeba szanować swoje zdrowie - mówi Amerykanin.

- Mogę się zgodzić jedynie na walki pokazowe, ale na krótkich dystansach. Mogę to zrobić dla zabawy i oczywiście dla pieniędzy. To jedyny sposób, żeby zobaczyć mój rewanż z Mannym Pacquiao. On jednak musi zgodzić się na takie warunki - przekonuje były mistrz świata pięciu kategorii wagowych.

Floyd Mayweather Jr w ostatnim profesjonalnym występie znokautował Conora McGregora. W grudniu ubiegłego roku Amerykanin stoczył pokazową walkę na gali w Japonii. Według nieoficjalnych informacji, za ten pojedynek Mayweather miał zrobić niecałe 10 milionów dolarów.