Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przebywa w Japonii, gdzie prowadzi rozmowy w sprawie rewanżowej walki z Mannym Pacquiao (62-7-2, 39 KO). Amerykanin od razu jednak zaznaczył, że miałby być to jedynie pojedynek pokazowy.

- Pracuję nad rewanżem z Mannym Pacquiao. Nasza walka pokazowa może odbyć się w Tokio. Wkrótce rozpoczynam tutaj promocję mojej marki - mówi najlepiej zarabiający pięściarz w historii boksu.

Temat możliwego drugiego starcia dwóch legend współczesnego boksu pojawia się w mediach regularnie co kilka miesięcy. Często temat podsycają sami pięściarze, chociaż na razie nie ma w tej sprawie żadnych konkretów.

Mayweather od dwóch lat pozostaje nieaktywny sportowo. W grudniu ubiegłego roku Amerykanin stoczył pokazową walkę w Japonii, a wkrótce na takich samych zasadach ma wystąpić także w Chinach. Pacquiao wciąż jest zawodowym pięściarzem, a w ostatnim występie wygrał na punkty z Keithem Thurmanem. Na ring Filipińczyk ma wrócić na początku przyszłego roku.