Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 Floyd Mayweather JrW głównym wydarzeniu wieczoru gali w Las Vegas uważany za jednego z dwóch najlepszych bokserów globu bez podziału na kategorie wagowe Floyd Mayweather Jr (42-0, 25 KO) znokautował w czwartej rundzie Victora Ortiza (29-3-2, 22 KO), odbierając mu pas WBC wagi półśredniej. Do momentu przerwania pojedynku Mayweather zdecydowanie prowadził na punkty.

"Money" Floyd przystąpił do walki nastawiony bardzo agresywnie i od początku skutecznie trafiał Ortiza ciosami z prawej ręki. Obrońca tytułu próbował zaskakiwać faworyzowanego rywala mocnymi sierpowymi bitymi z doskoku, jednak jak zwykle czujny w defensywie Mayweather rzadko dawał się trafiać.

Dobrze zapowiadający się pojedynek niespodziewanie zakończył się w czwartej rundzie, w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, a wszystko zaczęło się od faulu Ortiza, który nacierając na Mayweathera celowo uderzył go głową. Widząc przewinienie, sędzia ringowy Joe Cortez natychmiast przerwał rywalizację, by udzielić Ortizowi upomnienia. Gdy arbiter chciał wznowić zawody, Mayweather wyprowadził kombinację lewy sierpowy - prawy prosty, po której Ortiz padł nieprzytomny i został wyliczony do dziesięciu. Zdaniem większości obserwatorów "Money" rozstrzygające ciosy zadał jednak minimalnie przed oficjalną komendą umożliwiającą kontynuowanie walki. 

Dla Floyda Mayweathera sobotni występ był pierwszą walką od maja zeszłego roku i pierwszym zwycięstwem przed czasem od grudnia 2008 roku.