Patronat medialny


 


Judah"Lepiej uważaj, czego sobie życzysz" - powiedział były trzykrotny mistrz  świata  Zab Judah (39-6, 27 KO) do swojego najbliższego rywala, Argentyńczyka Lucasa Matthysse (27-0, 25 KO) na środowej konferencji prasowej w Global Boxing Gym w North Bergen.  Walka dwóch czołowych zawodników kategorii do 140 funtów będzie głównym punktem gali transmitowanej przez HBO, zaś wsród dziewięciu  poprzedzających ją pojedynków będzie także walka Mariusza Wacha (22-0, 10 KO) z Amerykaninem Kevinem Burnettem (13-4, 8 KO).   

Nie  jest dla nikogo z branży pięściarskiej tajemnicą, że HBO postawiło Judahowi ultimatum - albo walczy z argentyńskim mistrzem nokautu  promowanym przez Golden Boy Promotions albo może zapomnieć o powrocie i pieniądzach od HBO. "Zab niczym nas nie zakoczy.  Lucas przygotowywał się do tej walki sparując z leworęcznym Sergio Martinezem, więc  walczenie z odwrotnej pozycji na pewno nas nie zaskoczy" - powiedział podczas konferencji trener Matthysse’a,  Louis Barrera.  Podobnego zdania jest inny Argentyńczyk, Carlos Baldomir, który zaskakująco pokonał Judaha w 2006 roku odbierając mu pasy mistrza świata. "W każdej chwili, w każdej akcji Lucas może zrobić Zabowi krzywdę. Jest silniejszy niż ja byłem kiedy wygrywałem  z Judahem. Jeśli Lucasowi uda się kontrolować walkę od samego początku, od pierwszej rundy, to szybko wygra przez  nokaut" - powiedział Baldomir. Jak na razie Matthysse potwierdził, iż w tej kategorii wagowej nikt nie ma silniejszego ciosu wygrywając 25 z 27 przez nokaut. W wygranych przez KO walkach, żaden z rywali Matthysse’a nie dotrwał  nawet do piątej rundy.

Judah jest przekonany, że ciągle pozostaje niedocenianym pięściarzem. "Wyjdę na ring po to, by wygrać zrobić kolejny krok do tego, co jest moje - tytułu mistrza świata. Czasami trzeba uważać, czego sobie życzysz. Ja wiem, że Matthysse chce się pokazać w Stanach wygrywając ze mną, byłym mistrzem świata. Przekonamy się  wszyscy w sobotę dla kogo to będzie okazja pokazania swoich umiejętności" - zakończył "Super Zab".  Zwycięzca walki Judah - Matthysse otrzyma status pierwszego pretendenta do walki o tytuł mistrza świata International Boxing Federation.

Przemek Garczarczyk{jcomments on}