Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Manny Pacaqiuao- Większość pięściarzy w czasie przygotowań do walki walczy z tym, żeby zbijać wagę. Manny ma inny problem, on musi przybrać parę kilogramów. Ale wszyscy wiemy, że Manny to nie jest zwykły pięściarz - mówi Alex Ariza na kilka tygodni przed zaplanowanym na 13 listopada pojedynkiem Manny'ego Pacquiao (51-3-2, 38 KO) z byłym trzykrotnym mistrzem świata wagi półśredniej Antonio Margarito (38-6, 27 KO).

W tej filipińsko-meksykańskiej konfrontacji, przedział wagowy, w którym muszą się zmieścić obaj pięściarze jest ściśle określony. Stawką walki będzie wakujący pas WBC wagi junior średniej (154 funty), jednak obozy zawodników ustaliły, że obaj mogą w przeddzień wyjścia do ringu ważyć maksymalnie 151 funtów. Warto też przypomnieć, że obowiązkiem obu pięściarzy jest ważyć powyżej 147 funtów, co stanowi górną granicę kategorii półśredniej.

Obecnie Pacquiao waży 148 funtów, a najcięższa część obozu przygotowawczego dopiero przed nim. Jego trener od przygotowania fizycznego Alex Ariza zapewnia, że ma już przygotowaną specjalną dietę, która pozwoli mu zachować wagę pomimo ogromnego wysiłku wkładanego w zajęcia na sali treningowej.

- To jest dokładnie odwrotny proces jaki stosuję u innych pięściarzy. To nowe doświadczenie, ale warto się z tym oswoić, bo to pewnie będzie nie pierwsza taka sytuacja w karierze Pacquiao - mówi Ariza.