Patronat medialny


 


Roy Jones JrDzisiaj odbędzie się oficjalna konferencja prasowa anonsująca starcie pomiędzy słynnym Royem Jonesem Jr (54-7, 40 KO) oraz Dannym Santiago (31-4-1, 19 KO). Do walki dojdzie 7 października w Pensacoli. Jones przegrał swoje dwie ostatnie walki, w tym jedną przez nokaut w pierwszej rundzie i wielu doradzało mu zakończenie kariery. Amerykanin po kilku miesiącach odpoczynku stwierdził jednak, że sportowa emerytura jest nie dla niego i powrót na zawodowe ringi jest nieunikniony.

- Przede mną jest wybór: siedzieć w domu albo boksować. Trochę posiedziałem w domu i nie podobało mi się. Boks to jedyna rzecz jaką ma do roboty, nie będę siedział i tył. Będę walczył i robił to, żeby wygrywać kolejne walki - mówi Jones, który za swój ostatni występ przeciwko Bernardowi Hopkinsowi nie zarobił niemal żadnych pieniędzy. Tym razem były czempion czterech kategorii wagowych również nie spodziewa się wysokiej wypłaty za pojedynek z Santiago.

- Nie zawsze chodzi o pieniądze, to nie pieniądze sprawiają, że dalej boksuję. Zdaję sobie sprawę, że nie zarobię zbyt dużo za tę walkę. Kocham jednak boksować i chcę sprawdzić czy dalej jestem w stanie to robić. Moim zdaniem tak właśnie jest - twierdzi Jones.