Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

Enzo MaccarinelliByły mistrz świata wagi junior ciężkiej Enzo Maccarinelli (37-6, 29 KO) pokonał przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie Ovila McKenzie (21-12, 10 KO), zdobywając tym samym tytuł Wspólnoty Brytyjskiej kategorii półciężkiej.

Pojedynek trzymał w napięciu od pierwszych sekund. Początkowe rundy należały do McKenziego, który starał się naciskać na Walijczyka i wykorzystać jego niezbyt dobrą odporność na ciosy. Maccarinelli pomimo zainkasowania kilku bardzo mocnych uderzeń nie chciał paść na deski, a od szóstego starcia to on zaczął nadawać ton rywalizacji.

McKenzie coraz częściej był spychany na liny, a Maccarinelli cierpliwie pracował nad obroną przeciwnika. Z minuty na minutę Walijczyk zwiększał swoją przewagę, systematycznie doprowadzając do celu coraz większą ilość ciosów. Ostatecznie walka zakończyła się w jedenastym starciu po serii soczystych uderzeń Maccarinellego zwieńczonych lewym podbródkowym.

Tym samym Walijczyk udanie zrewanżował się McKenziemu za przegrany w kontrowersyjnych okolicznościach pojedynek z ubiegłego roku.