Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Devon AlexanderW głównym wydarzeniu wieczoru organizowanej przez legendarnego Dona Kinga gali w St. Louis, Devon Alexander (21-0, 13 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Andrija Kotelnika (31-4-1, 13 KO) i zachował pasy federacji IBF oraz WBC wagi lekko półśredniej. Po zakończeniu wszystkich dwunastu zakontraktowanych starć, trzej sędziowie jednogłośnie punktowali dla Amerykanina stosunkiem punktów - 116:112.

Pojedynek okazał się dla faworyta miejscowej publiczności dużo trudniejszy niż się spodziewano. Alexander na początku walki tradycyjnie starał się trzymać rywala na dystans i bazując na swojej szybkości punktować nacierającego pretendenta. Kotelnik wraz z upływem rund zaczął znajdować jednak sposób na kontrowanie rywala, a gdy rywalizacja zbliżała się do połowy zaplanowanego dystansu Ukrainiec zaczął przejmować nad nią kontrolę. Wydawało się, że tracący bardzo szybko siły Amerykanin zafunduje swoim rodzimym kibicom niemiłą niespodziankę, ale na szczęście dla nich w porę otrząsnął się z kryzysu i głównie dzięki aktywności zaczął wygrywać kolejne starcia.

Kotelnik bił z większą precyzją i siłą, ale to Alexander narzucał mu swój styl walki poprzez aktywność i szybkość wyprowadzanych uderzeń. Po ciekawych dwunastu rundach sędziowie ostatecznie przyznali Amerykaninowi zasłużone, choć ciężko wywalczone zwycięstwo.