Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

James KirklandZnakomicie zapowiadający się pięściarz kategorii junior średniej James Kirkland (25-0, 22 KO) opuści areszt nie jak wcześniej zapowiadano 2 października, a już 17 września. Amerykanin odbywa obecnie wyrok dwuletniego pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni. Sąd uznał Kirklanda winnym w sierpniu ubiegłego, jednak pięściarz resztę kary będzie mógł odbyć w areszcie domowym co pozwoli mu powrócić do normalnych bokserskich treningów, a także toczyć profesjonalne walki.

Kirkland został aresztowany w kwietniu ubiegłego roku, gdy w trakcie rutynowej kontroli drogowej znaleziono przy nim nielegalnie posiadaną broń. Z uwagi na fakt, że pięściarz przebywał na zwolnieniu warunkowym za napad z bronią w ręku z 2003 roku, samo posiadanie przez niego broni było od razu bardzo poważnym wykroczeniem. Prokurator wnioskował nawet o sześcioletnią karę pozbawienia wolności, ale wstawiennictwo Oscara De la Hoi oraz kilku innych znanych postaci zawodowego boksu na rozprawie sądowej, a także wykazana przez Kirklanda skrucha złagodziły ostateczny wyrok.

Przed aresztowaniem Kirkland miał już zaplanowaną walkę o mistrzostwo świata wagi junior średniej z Sergiejem Dzindzirukiem. Ostatni pojedynek Amerykanin stoczył 7 marca 2009 pokonując przez techniczny nokaut po szóstej rundzie Joela Julio.