Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

22-letni Juan Francisco Estrada (23-2, 18 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty jednego z najlepszych pięściarzy globu bez podziału na kategorie wagowe Briana Vilorię (32-4, 19 KO) i odebrał mu pasy WBA oraz WBO wagi muszej. Jeden sędzia punktował 115-113 dla Filipińczyka, jednak dwóch pozostałych wskazało 116-112 i 117-111 dla Meksykanina.

Początek walki był wyrównany, ale z każdą upływającą minutą w ringu przewagę zyskiwał Estrada. W drugiej połowie pojedynek zrobił się bardzo jednostronny, a skazywany na porażkę Meksykanin co chwila zaskakiwał Vilorię mocnymi uderzeniami. W dziesiątej i dwunastej rundzie Filipińczyk był bardzo bliski przegranej przed czasem, jednak ostatecznie ani razu nie padł na deski.

{dailymotion}xysmpi_2013-04-06-brian-viloria-vs-juan-francisco-estrada_sport{/dailymotion}