Rios AlvaradoMike Alvarado (34-1, 23 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Brandona Riosa (31-1-1, 23 KO) i udanie zrewanżował mu się za zeszłoroczną porażkę przed czasem. Po trzymających w napięciu dwunastu rundach sędziowie punktowali 115-113, 115-113 i 114-113 dla Alvarado.

Video. Brandon Rios - Mike Alvarado II >>

Pojedynek obfitował w wymiany, które zwłaszcza w pierwszej połowie walki podrywały publiczność z krzesełek. W pierwszych minutach ciosy Riosa robiły duże wrażenie na przeciwniku, który kilkukrotnie zachwiał się na nogach, jednak z czasem Alvarado oswajał się z siłą uderzenia rywala. W drugiej połowie pojedynku "Mile High" zaczął uzyskiwać przewagę poprzez ciosy proste i aktywne poruszanie się po ringu.

Rios starał się napierać na przeciwnika i wywierać presję, idąc do przodu za podwójną gardą, jednak Alvarado nie chciał dać się wciągnąć w permanentną ringową bójkę. Ostatecznie o wyniku zadecydowała dyscyplina taktyczna Alvarado, który okazał się pierwszym na zawodowych ringach pogromcą "Bam Bama". Po walce nie odbyła się tradycyjna konferencja prasowa, obaj pięściarze udali się prosto do szpitala.