Lamont PetersonLamont Peterson (31-1-1, 16 KO) udanie powrócił na ring po czternastu miesiącach przerwy i pokonał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie Kendalla Holta (28-6, 16 KO) podczas gali w Waszyngtonie. Peterson obronił tym samym tytuł mistrza świata IBF wagi junior półśredniej, który wywalczył w grudniu 2011 roku.

Video. Lamont Peterson - Kendall Holt >>

Peterson rozpoczął pojedynek wolno, jego długi rozbrat z ringiem był bardzo widoczny, jednak w czwartej rundzie ruszył do przodu. Kontrolujący w pierwszych minutach tempo walki Holt zaczął mieć problemy ze wzmożoną aktywnością rywala. W czwartej rundzie Peterson po raz pierwszy posłał przeciwnika na deski i od tego momentu dominował w ringu.

W ósmej rundzie Peterson zasypał Holta przy linach całą serią ciosów bez odpowiedzi i zmusił sędziego ringowego do zastopowania zawodów. Dla Amerykanina był to także pierwszy profesjonalny występ od czasu przyłapaniu go na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących.