Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Floyd MayweatherCzas na decyzję Floyda Mayweathera Jr (41-0, 25 KO) odnośnie podpisania kontraktu na walkę wszech czasów z Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO) minął, ale promujący Filipińczyka Bob Arum na specjalnej telekonferencji zwołanej o trzeciej nad ranem czasu amerykańskiego ogłosił, że pojedynek tych dwóch pięściarzy wciąż jest możliwy, jednak teraz obóz "Pacmana" będzie także negocjował z innymi pięściarzami.

Bob Arum dając czas do piątku dla Mayweathera miał na myśli czas, który Amerykanin ma, by negocjować z Pacquiao na wyłączność tzn. w tym czasie Filipińczyk nie negocjował i nie brał pod uwagę żadnych innym pojedynków. Od dzisiaj to się zmienia i choć konfrontacja z mistrzem świata w pięciu kategoriach wagowych wciąż jest realna, to teraz zaczynają się także rozmowy na temat walki Pacquiao z Antonio Margarito (38-6, 27 KO) i Miguelem Cotto (35-2, 28 KO).

Szef stajni Top Rank przy okazji wyjawił, że negocjacje z obozem Mayweathera były prowadzone nietypowo bo korespondencyjnie. Bob Arum w czasie negocjacji nigdy bezpośrednio nie rozmawiał z reprezentującymi pięściarza Alem Haymonem czy Leonardem Ellerbem. Arum przekazywał wszystkie informacje poprzez prezydenta HBO Rossa Greenburga, a ten z kolei pełnił rolę posłańca wiadomości dla obozu Mayweathera. W momencie kiedy obie strony stwierdziły, że nie ma sensu dalej przeciągać negocjacji Al Haymon przekazał Mayweatherowi wersję kontraktu wynegocjowaną w trójkącie z Greenburgiem oraz Arumem, jednak pięściarz nie podpisał jej do dzisiaj.