Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Arslan HereliusW najbliższą sobotę na gali w Stuttgarcie Firat Arslan (29-4-1, 18 KO) zmierzy się ze Stevem Hereliusem (19-1-1, 11 KO) w pojedynku o tymczasowe mistrzostwo świata WBA wagi junior ciężkiej; "tymczasowe", bo tytuł "pełny" należy do Guillermo Jonesa (36-3-2, 28 KO), który od września 2008 roku nie stanął jeszcze do walki w obronie swojego mistrzowskiego trofeum. Dziś dwaj uczestnicy sobotniego starcia o pas World Boxing Association spotkali się na konferencji prasowej.

- Mam wielki szacunek dla mojego rywala, który w kategorii junior ciężkiej nie znalazł jeszcze pogromcy - powiedzia Arslan. - Czuję się znakomicie, spędziłem pięć tygodni w austriackich Alpach na obozie przygotowawczym. Odbyłem 80 rund sparingowych, jestem gotów, by odzyskać tytuł mistrza świata.

- Nie mogę się doczekać walki, jestem w Stuttgarcie już od niedzieli i zobaczyłem kawałek tego pięknego miasta, jednak nie przyjechałem tu jako turysta. Zabiorę ze sobą mistrzowski pas - ripostował Herelius. - Firat to twardziel, który nigdy się nie poddaje. Ale serce do walki to i moja silna strona. To będzie piękny i ekscytujący pojedynek. Bądźcie gotowi na wszytsko!

Bezpośrednią transmisję telewizyjną ze stuttgarckiej imprezy przeprowadzi Polsat Sport. Początek programu o godz. 20.00.