onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

46-letni Danell Nicholson (42-5, 32 KO) będzie przeciwnikiem Andrzeja Gołoty (41-9-1, 33 KO) podczas gali, która 25 października odbędzie się w Częstochowie - poinformował Marcin Najman, jeden ze współorganizatorów imprezy. Gołota tym występem pożegna się z bokserskim ringiem.

Walka czterokrotnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej z mającym ponad dziesięcioletnią przerwę od bokserskich pojedynków Amerykaninem będzie miała charakter pokazowy, sędziowie nie będą jej oceniać na punkty, zostanie zakontraktowana najprawdopodobniej na sześć rund.

Gołota ostatni oficjalny występ zaliczył w lutym ubiegłego roku, przegrywając z Przemysławem Saletą podczas drugiej edycji gali Polsat Boxing Night. Nicholson nie walczył zdecydowanie dłużej, ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2003 roku z Władymirem Kliczko.

Gołota i Nicholson mieli już okazję spotkać się w ringu, w marcu 1996 roku "Andrew" pokonał Amerykanina przez techniczny nokaut po ósmej rundzie. W ostatnim czasie Nicholson gościł kilkukrotnie w Polsce w roli trenera Olivera McCalla, który toczył pojedynki z Krzysztofem Zimnochem i Marcinem Rekowskim.