Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 31 maja na gali "Wojak Boxing Night" w Lublinie Albert Sosnowski (48-6-2, 29 KO) i Marcin Rekowski (14-1, 11 KO) staną do walki o tytuł mistrza Polski wagi ciężkiej. Zanim to jednak nastąpi pięściarze spotkali się w narożniku Polsatu, gdzie przepytał ich Mateusz Borek.

Zazwyczaj przed pojedynkami bokserskimi między zawodnikami często dochodzi do spięć, a czasem i nawet bójek. W przypadku tych pięściarzy nie było mowy o złej krwi. - Przyjaciółmi może i nie jesteśmy, ale kolegami na pewno - mówi Rekowski. - Byliśmy nawet razem w studiu przed walką Artura Szpilki. Wtedy Albert obiecał, że da autograf dla mojego syna. Nie spełnił obietnicy, ale obiecał, że po naszej walce to zrobi - dodaje.

Początkowo "Dragon" w Lublinie miał zmierzyć się z Andrzejem Wawrzykiem, jednak krakowianin uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. - Przede wszystkim chciałbym życzyć Andrzejowi szybkiego powrotu do zdrowia. Przez chwilę myślałem, że w ogóle nie będzie mojej walki w Lublinie, jednak Marcin, który jest teraz najbardziej zapracowanym polskim pięściarzem wagi ciężkiej, podjął wyzwanie. Regularność działa na jego korzyść, a mi tego brakowało. Byłem i jestem cały czas w ciężkim treningu i cieszę się, ze walka została podtrzymana - mówi Sosnowski.

Zobacz program w narożniku Polsatu: Sosnowski - Rekowski >>


Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Lublinie dostępne są na eventim.pl i ebilet.pl.