Boksujący w wadze półciężkiej Francuz Mathieu Bauderlique (10-0, 5 KO) został pierwszym profesjonalnym pięściarzem, który sięgnął po olimpijski medal. 27-letni zawodnik znad Sekwany wywalczył brąz w kategorii do 81 kg w turnieju rozgrywanym w Rio de Janeiro.

Sklasyfikowany dopiero na 157. miejscu rankingu Boxrec (wyżej notowanych jest aż pięciu Polaków) i niemający na swoim koncie żadnych większych sukcesów na zawodowych ringach Bauderlique w półfinale turnieju olimpijskiego uległ Kubańczykowi Julio de la Cruzowi.

Wcześniej w Rio z rywalizacji odpali bardziej doświadczeni zawodowcy (byli mistrzowie świata) - Amnat Ruenroeng (15-1, 5 KO) i Hassan N'Dam N'Jikam (33-2, 19 KO), jednak obaj startowali w dużo wyższych niż swoje nominalne kategoriach wagowych.