onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 W przyszłym tygodniu w Nowym Jorku dojdzie do spotkania Oleksandra Usyka (16-0, 12 KO) z Eddiem Hearnem oraz Aleksandrem Krasiukiem. Ukraiński pięściarz zadecyduje wraz ze swoimi promotorami, w której kategorii wagowej stoczy kolejną walkę.

31-letni posiadacz pasów IBF, WBO, WBA i WBC w wadze junior ciężkiej może zostać w dotychczasowej kategorii i bronić wiosną tytułów z Denisem Lebiediewem. Bardziej prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz, w którym Usyk wakuje wszystkie posiadane pasy i przenosi się do wagi ciężkiej.

W "królewskiej" dywizji Usyka mogliby przywitać m.in. Aleksander Powietkin czy Luis Ortiz. O wstępnych rozmowach z przedstawicielami tych zawodników informuje Krasiuk. Hearn zdradził z kolei, że jeśli Ukrainiec zostanie w wadze junior ciężkiej i wygra z Lebiediewem, to w kolejnym pojedynku mógłby zmierzyć się z aktualnym mistrzem świata IBF wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem, który jest zainteresowany zmianą kategorii wagowej.

Oleksandr Usyk przez wielu ekspertów został wybrany najlepszym pięściarzem 2018 roku. Ostatni raz 31-latek boksował w listopadzie, kiedy to wygrał przed czasem z Tonym Bellew.