onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Federacja WBC oficjalnie poinformowała, że wprowadziła w życie zmiany sygnalizowane już kilka miesięcy temu. Od teraz obowiązują dodatkowe dwa ważenia przed walkami o mistrzostwo świata. Do tej pory World Boxing Council przed pojedynkami o swoje tytuły ważyła pięściarzy na miesiąc, tydzień oraz dzień przed wyjściem do ringu.

Władze WBC zadecydowały, że ważenia będą odbywały się także dwa tygodnie przed walką oraz w dniu pojedynku. Pięściarze w dniu walki nie będą mogli przybrać więcej niż 10% masy ciała, z którą pojawili się na oficjalnej ceremonii ważenia. Taką samą zasadę stosuje już federacja IBF.

Na 30 dni przed walką pięściarze nie mogą przekraczać limitu, w którym boksują o 10% masy ciała, na 14 dni przed walką o 5%, a na 7 dni przed wyjściem do ringu o 3%. Niezastosowanie się do tego przepisu oznacza karę finansową, która nie będzie mniejsza niż 5 tys. dolarów, a maksymalnie może zabrać 30% gaży.

Mistrzynią świata WBC w wadze super półśredniej jest Ewa Piątkowska. W przeszłości tytuły mistrza świata World Boxing Council dzierżyli również Krzysztof Włodarczyk i Tomasz Adamek.