Yunier Dorticos (21-0, 20 KO) pokonał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie Yuori Kalengę (22-3, 15 KO), zdobywając tymczasowy tytuł mistrza świata WBA wagi junior ciężkiej. Pojedynek był głównym wydarzeniem gali w Paryżu.

Walkę lepiej rozpoczął Kubańczyk, który już w drugiej rundzie posłał Kalengę na deski. W pierwszej połowie pełnego emocji pojedynku Dorticos był dużo bardziej precyzyjny od rywala, który nie potrafił przełożyć dużej chęci do walki na skuteczność.

Od szóstej rundy Kalenga zaczął się odradzać, choć w tym momencie był już mocno porozbijany. 28-latek miał rozbity nos i rozcięty lewy łub brwiowy, ale cały czas starał się atakować i robił to z coraz większym powodzeniem. Wszystko odwróciło się jednak w dziesiątej odsłonie, kiedy zmęczony już Kalenga nadział się na kilka mocnych ciosów z prawej ręki rywala.

Dorticos przepuszczał ataki chwiejącego się na nogach przeciwnika i precyzyjnie kontrował, a po kolejnym mocnym uderzeniu z prawej ręki sędzia zdecydował się przerwać pojedynek. Dla Kubańczyka była to pierwsza w karierze wyprawa do Europy.