Lucas Matthysse (35-3, 33 KO) znokautował w jedenastej rundzie Johna Molinę (27-4, 22 KO) na gali w Carson. Argentyńczyk był dwukrotnie liczony, z kolei Amerykanin padał na deski trzykrotnie przed przerwaniem walki.

Matthysse starał się od początku wywierać presję, jednak silny fizycznie Molina znajdował znakomicie momenty do kontry, uderzając prawym sierpowym. Po celnych ciosach z prawej ręki Argentyńczyk był liczony w drugiej i piątej odsłonie. Matthysse cały czas naciskał i jego taktyka zaczęła przynosić efekty w drugiej połowie pojedynku.

Molina w wyniku kumulacji ciosów po raz pierwszy znalazł się na macie ringu w ósmej rundzie. Od tego momentu Argentyńczyk praktycznie nie wypuszczał Amerykanin spod lin, atakując kombinacjami w różnych płaszczyznach. Kolejny nokdaun przyszedł w dziesiątej odsłonie, a w jedenastej rundzie Molina padł na deski po raz trzeci i tym razem nie miał już siły na dalszą rywalizację.

Dla Matthysse był to powrót na ring po poniesionej we wrześniu ubiegłego roku porażce z Dannym Garcią.