Były mistrz świata czterech kategorii wagowych Nonito Donaire (32-2, 21 KO) pokonał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie Vica Darchinyana (39-6-1, 28 KO) podczas gali w Corpus Christi. Do momentu przerwania walki to Ormianin prowadził na kartach punktowych.

Pojedynek w pierwszych rundach był bardzo wyrównany, choć wydawało się, że Filipińczyk ma delikatną przewagę. Od czwartego starcia do głosu zaczął dochodzić niekonwencjonalnie boksujący Darchinyan, który z minuty na minuty coraz łatwiej trafiał przeciwnika.

Gdy sytuacja zaczęła się robić niebezpieczna dla Filipińczyka, Darchinyan zainkasował potężny lewy sierpowy, po którym wylądował na deskach. Ormianin nie dał się wyliczyć, ale chwilę po wznowieniu Donaire mocno zaatakował i zmusił sędziego ringowego do przerwania zawodów. Filipińczyk udanie wrócił w ten sposób na ring po kwietniowej porażce z rąk Guillermo Rigondeaux.

Donaire już po raz drugi pokonał Darchinyana, sześć lat temu "Filipino Flash" wygrał przez nokaut w piątym starciu.