Rusłan Prowodnikow (23-2, 16 KO) pokonał przez techniczny nokaut po dziesiątej rundzie Mike'a Alvarado (34-2, 23 KO) podczas gali w Denver, zdobywając tytuł mistrza świata WBO wagi junior półśredniej. Do momentu przerwania walki Rosjanin pewnie prowadził na kartach punktowych.

Prowodnikow tradycyjnie od początku ruszył do zdecydowanego ataku i konsekwentenie przełamywał obronę Amerykanina. Faworyt miejscowej widowni miał swoje momenty przebłysków, ale ciosy Rosjanina wydawały się robić dużo większe wrażenie na rywalu.

W ósmej rundzie mocno trafiony Alvarado dwukrotnie był liczony, a przez kolejne minuty Amerykanin walczył głównie o przetrwanie. Ostatecznie po dziesiątej odsłonie narożnik Alvarado postanowił poddać swojego pięściarza, ratując go przed wiszącym w powietrzu nokautem. Dla Prowodnikowa to pierwszy mistrzowski tytuł w zawodowej karierze.