Patronat medialny


 


Dziś jest poniedziałek, 8 listopada 2010.

142 lata temu urodził się Joe Choynski, bardzo dobry pięściarz kategorii ciężkiej, który między innymi zremisował z Jamesem Jeffriesem i znokautował w 3. rundzie Jacka Johnsona.

97 lat temu urodził się Luigi Guiseppe D'Ambrosio, znany bardziej jako Lou Ambers, mistrz świata kategorii lekkiej.

22 lata temu Sumbu Kalambay znokautował w 7.rundzie Douga DeWitta i po raz ostatni skutecznie obronił tytuł mistrza świata

Dokładnie 19 lat temu miało dojść do walki Mike'a Tysona z Evanderem Holyfieldem. Pojedynek się nie odbył, bo Tyson został oskarżony o gwałt.

13 lat temu Evander Holyfield znokautował w 8. rundzie Michaela Moorera udanie rewanżując się za wcześniejszą porażkę. Holyfield obronił tytuł mistrza świata WBA kategorii ciężkiej i odzyskał pas IBF.

7 lat temu Roy Jones Jr. nieznacznie na punkty pokonał Antonio Tarvera i obronił tytuł mistrza świata kategorii półciężkiej. Była to pierwsza walka Jonesa po wywalczeniu tytułu mistrza świata kategorii ciężkiej w walce z Johnem Ruizem. Kiepską formę w tym pojedynku Jones tłumaczył problemami ze zbijaniem wagi w powrocie z kategorii ciężkiej do półciężkiej. Jak się później okazało był to początek końca wielkiego Roya Jonesa Jr. Była to ostatnia skuteczna obrona tytułu mistrza świata w jego wykonaniu, którego już nie odzyskał.

6 lat temu Mahyar Monshipour znokautował w 6. rundzie Yoddamronga Sithyadthonga i zachował tytuł mistrza świata WBA kategorii super koguciej.

Tego samego dnia sąd w Las Vegas skazał menadżera Roberta Mitchella i boksera Thomasa Williamsa, za ustawianie walk bokserskich w latach 1995-2000.

2 lata temu Joe Calzaghe pokonał Roya Jonesa Jr. Jones posłał Calzaghego na deski w pierwszej rundzie, ale w kolejnych rundach Walijczyk całkowicie zdominował to co zostało z dawnego mistrza.

Tego samego dnia Albert Sosnowski znokautował Danny'ego Williamsa i odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze.

Z kolei Artur Abraham znokautował w 6. rundzie Raula Marqueza i obronił tytuł mistrza świata IBF kategorii średniej.