Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

-  Zrobię wszystko by wygrać w dobrym stylu - mówi były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) przed dzisiejszą walką z Fredem Kassim (18-6-1, 10 KO), który tym pojedynkiem powróci na ring po ponad rocznej przerwie. Pięściarz z Kamerunu przed żadną walką w swojej 14-letniej karierze nie ważył mniej.

Tomek frapująca jest ta przewaga wagi. Kassi to 92,8 kg, jak Muhammad Ali za swoich najlepszych czasów, gdy walczył o mistrzostwo świata. Leciutki, może być lotny, szybki. Co to będzie?Tomasz Adamek: To się okaże w sobotę. Zawsze wielką niewiadomą jest czy ważyć dużo czy mało. Ja jestem przygotowany i zrobię wszystko by wygrać w dobrym stylu. Po to trenowałem tyle tygodni, by jeszcze nie kończyć, by jeszcze kibice mogli mnie zobaczyć w przyszłym roku. Dla mnie to dzień wyjątkowy i miejmy nadzieję, że szczęśliwy.

Waga ma dla Ciebie znaczenie?
Nie, to wszystko zależy od dyspozycji dnia. Ja też ważyłem mniej i byłem gorszy. Może być lotniejszy, bo jest lżejszy. Nie sprawdzałem ile ważył w poprzednich walkach. Wszystko i tak zweryfikuje ring.

Wojna?
Ja gotowy jestem na nią zawsze. Jestem człowiekiem ze wsi, z Gilowic, Góral z krwi i kości.

Kto wygra?
Adamek, bo jest najlepszy.

Pełna treść artykułu na Polsatsport.pl >>